Siedem osób zostało poszkodowanych po wybuchu gazu w budynku jednorodzinnym. Według wstępnych informacji budynek zawalił się, w środku znajdowało się siedem osób, nikt nie zginął – przekazała w sobotę Komenda Miejska Policji w Szczecinie.

"Według wstępnych informacji budynek uległ zawaleniu. W środku znajdowało się siedem osób – pięcioro dorosłych i dwoje dzieci. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie zginął" – przekazała w sobotę rzeczniczka prasowa Miejskiej Komendy Policji w Szczecinie mł. asp. Ewelina Gryszpan.

Na miejscu pracuje policja, sześć zastępów straży pożarnej i pogotowie ratunkowe. Zadysponowano też dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz specjalistyczną grupę poszukiwawczo-ratowniczą ze Stargardu.

"Poszkodowane dzieci to dziewczynki w wieku 3 i 7 lat, jedna z urazem głowy, druga z poparzeniem kończyn górnych" – przekazała w sobotę rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie Paulina Heigel.Jak dodała "w najcięższym stanie jest mężczyzna w wieku 61 lat, który nieprzytomny został zabrany śmigłowcem do szpitala. Ma poparzone drogi oddechowe, głowę, klatkę piersiową, kończyny - ogólnie 60 proc. powierzchni ciała".

Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane po zakończeniu akcji ratowniczej.(PAP)

Autorka: Małgorzata Miszczuk

misz/ agz/