Brakiem rozsądku i skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 68-latek, mieszkaniec Szczecinka. Mężczyzna w Mielnie kierował volkswagenem mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ujął go inny kierujący, który w ostatniej chwili uniknął zderzenia z pojazdem. Nietrzeźwy mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie.

Do ujęcia obywatelskiego doszło wczoraj przed godz. 19:00 na ul. Chrobrego w Mielnie. Z relacji świadka, który widział całe zdarzenie wynikało, że kierowca volkswagena miał duży problem z utrzymaniem jednego pasa ruchu. Mężczyzna wykonywał niebezpieczne manewry, a w pewnym momencie na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i gdyby nie refleks drugiego kierującego, nietrzeźwy 68-latek doprowadziłby do czołowego zderzenia. Świadek natychmiast po zatrzymaniu się pojazdu na poboczu, podbiegł do kierującego volkswagenem i po tym jak wyczuł od niego alkohol zabrał kluczyki ze stacyjki. Mężczyzna bez namysłu wykręcił numer alarmowy.Gdy oficer dyżurny koszalińskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zaistniałej sytuacji natychmiast na miejsce skierował policyjną załogę. Podczas przeprowadzania przez mundurowych badania na trzeźwość, okazało się, że przypuszczenia świadka zdarzenia potwierdziły się całkowicie. 68 – letni mężczyzna miał w organizmie 2,3 promila alkoholu.

Nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany w policyjnym areszcie. Dziś usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.