O wydarzeniu do którego doszło w niedzielę 7 listopada 2021 roku już informowaliśmy i można przeczytać TUTAJ.
W wyniku pościgu na drodze wojewódzkiej nr 10 już w miejscowości Wałcz zatrzymano pojazd osobowy marki AUDI A4 którym kierował 38 letni mężczyzna, mieszkaniec Gorzowa Wielkopolskiego oraz dwoje pasażerów 20 letni mężczyzna i 26 letnia kobieta. Wszyscy zostali zatrzymani.

Jak informuje naszą redakcję Pani asp. Beata Budzyń - Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wałczu, kierowca pojazdu ma na sumieniu wiele przestępstw.

Na pewno zostanie mu przedstawiony zarzut nie zatrzymania się do kontroli drogowej oraz próbę ucieczki za co grozi mu do 5 lat więzienia.Ponadto podczas pościgu kierujący popełnił wiele wykroczeń drogowych.

Jak się okazuje zatrzymany posiadał przy sobie niewielką ilość amfetaminy i marihuany a ponadto jak wskazały badania kierując pojazdem był pod wpływem środków odurzających w postaci narkotyków.

To nie koniec zarzutów jakie prokuratura zarzuci jemu oraz pasażerom. W bagażniku pojazdu znaleziono skradzione paliwo które zostało zatankowane do zbiorników na stacji paliw w Łowiczu Wałeckim.

Skradzione mienie szacuje się na około 880,00 zł.

Za te przestępstwo odpowiedzą również pasażerowie.

Dowiadujemy się że kierujący pojazdem posługiwał się kradzionymi tablicami rejestracyjnymi co świadczy o tym że akcja była zaplanowana z zamiarem kradzieży paliwa i zmylenia tropu.

Sprawa będzie miała swój finał w sadzie.

Tekst i zdjęcie: Tomasz Jasyk [MAGAZYN DRAWSKI]